Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Śląsk z bliska - Jana Dziadula blog patriotyczno-lokalny Śląsk z bliska - Jana Dziadula blog patriotyczno-lokalny Śląsk z bliska - Jana Dziadula blog patriotyczno-lokalny

31.07.2017
poniedziałek

Poseł Pięta się zbroi

31 lipca 2017, poniedziałek,

Swego czasu każdy szanujący się szlachcic miał swoją drużynę, z którą zapuszczał się na dzikiego zwierza w bezkresne knieje lub w srogą gościnę do bliższych i dalszych sąsiadów. Kiedy miał dobry humor, oddawał zbrojnych pod berło króla na wyprawy za bliską i dalszą zagranicę lub zwoływał pospolite ruszenie dla obrony monarchy i kraju, żeby dać odpór zdradzieckim hołotom. Szlachta, czyli elita, czyli kasta szczególna.

Jeżeli przyjmiemy, że nasi posłowie, szczególnie ci prawdziwie patriotyczni, stojący po słusznej stronie mocy, to spadkobiercy owej szlacheckiej elity – trudno się dziwić, że oprócz przywilejów chcą mieć i swoje wojsko. Antoni Macierewicz ma w garści Wojska Obrony Terytorialnej, ale póki co formowane są tylko na ścianie wschodniej. Od strony południa i zachodu (Słowacji, Czech i Niemiec) wróg może wchodzić w nasze rubieże jak nóż w masło. Z wyjątkiem Bielska-Białej i Podbeskidzia.

Tutaj imć Stanisław Pięta, stroszący dumnie swoje poselskie pióra z racji niebagatelnego przyczynku, za sprawą pokrewieństwa dusz i idei z Donaldem Trampem – do odrodzenia się na amerykańskim kontynencie cywilizacji białego człowieka przyczynił – patronuje powstaniu Młodzieżowej Inicjatywy Strzeleckiej Podbeskidzie’2020. W grupie inicjatywnej, oprócz posła rzecz jasna, znaleźli się m.in. mjr Dariusz Palczewski – doradca Komisji Służb Specjalnych Sejmu RP, Marek Bogusz – przewodniczący NSZZ Solidarność Regionu Podbeskidzie, Michał Mazanowski – Stowarzyszenie Kibiców BKS-STAL, Maciej Osowski – Związek Strzelecki „Strzelec” i Przemysław Nocuń – nadkomisarz Policji, instruktor spadochronowy. Nazwiska i funkcje przednie – konia z rzędem odważnemu, który by śmiał zwątpić w powodzenie projektu.

Każdy młody Polak winien posiąść, a następnie doskonalić sztukę strzelania i szeroko pojętej obsługi broni palnej – uważają inicjatorzy. A po co, a po cholerę? – może zapytać jakaś pacyfistyczna morda zakazana. Odpowiedź jest prosta: „W obliczu narastającego zagrożenia terrorystycznego, bezradności służb specjalnych państw Europy Zachodniej oraz kontynuacji polityki otwartych drzwi dla islamskich fanatyków młodzi Polacy powinni być przygotowani do obrony swoich rodzin i polskiej ziemi!”. Jasne? Jasne jak słońce.

Wiadomo od dawna, że w obronie naszych granic nie możemy liczyć na przedmurze, jakimi są Czechy i Słowacja. Zresztą o ich formacjach zbrojnych mówi się pogardliwie: czeskie wojsko – i wszystko wiadomo. Ci z UE, a nawet NATO – jacyś zniewieściali, rozleniwieni, liberalni do bólu… A nasi chłopcy – jak malowani! Dajmy na to, że na Podbeskidziu zawiedzie Straż Graniczna, Policja pójdzie w rozsypkę, a stacjonująca tutaj część brygady komandosów da nogę przed terrorystami i islamskimi fanatykami. Kto nas obroni? – dzisiaj to już pytanie retoryczne. Wiadomo przecież, że Strzelcy posła Pięty, stojący na straży u Ojczyzny bram.

A skąd w nazwie inicjatywy Podbeskidzie’2020? To nawiązanie do słynnego zwycięstwa nad bolszewikami, które Wojsko Polskie odniosło w sierpniu 1920 r. „Odparcie najazdu było możliwe tylko dzięki masowemu napływowi młodych ochotników, którzy w obliczu zagrożenia nie zawiedli matek, sióstr i całej Ojczyzny” – głoszą inicjatorzy. Tak było – a jednak czegoś brak. A gdzie Matka Boska i Cud nad Wisłą? Czyżby podbeskidzka inicjatywa rozmijała się z priorytetami ideowymi obowiązującymi w wojsku Macierewicza? A może – aż boję się własnych myśli – ów brak bierze się z tego, że Podbeskidzie to bastion ewangelików?!

Cóż, kto z nas nie bawił się w dziecięctwie w wojnę? Biliśmy Niemców i Ruskich aż miło. Stąd dzisiaj po nich ani śladu, choć zakamuflowane opcje – jedne i drugie – mogą jeszcze skrywać się w beskidzkich chaszczach. Jeżeli w tej części Śląska skumają się z terrorystami i fanatykami, to mogłoby się zrobić nieciekawie. Ale nie takie numery z Podbeskidziem’2020, mordy zdradzieckie!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 14

Dodaj komentarz »
 1. Ta zabawa źle się skończy. I to by było na tyle.

 2. Jednak reforma przepisów dotyczących dostępu do broni powinna być. Obecne przepisy są wręcz paranoiczne. Jeśli obywatel jest pełnoletni, zdrowy na umyśle, niekarany i ma dobrą opinię powinien dostać pozwolenie i tyle. No i pozwolenia na kusze powinny być zniesione. Są bez sensu. Łatwiej dostać pozwolenie na pistolet niż kuszę. Czy ktoś sobie wyobraża przestępcę napadającego na bank z kuszą w ręku?

 3. Pięta ,to takie słabe miejsce NA ciele wodza.Ale sa jeszczegorsze miejsca ,w górnej części ciała.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Od południa młodzi strzelcy, od wschodu leśne dziadki. Szkoda zachodu.

 6. Dziękuję za opublikowanie moich komentarzy pod przedostatnim wpisem pana Redaktora. Po upływie tylko 13 dni wstrzymywania publikacji i to z powodów poza-merytorycznych (przecież w końcu wszystkie zostały opublikowane).
  BTW – czy nie prościej będzie ogłaszać wszem i wobec, że komentarze niepodzielające „jedynie słusznej” linii pana Redaktora będą publikowane z 2 tygodniowym poślizgiem? To uprości życie wszystkim, a najbardziej chyba panu Redaktorowi. 🙂

 7. PiS to jest Zorganizowana Grupa Przestępcza o Charakterze Zbrojnym.

 8. Abstrahując od tego, w Polsce można by reaktywować zajęcia strzeleckie jak za komuny w szkołach – strzelano z kbks-ów. Jeśli zakładamy, że człowiek w posiadaniu broni, zagraża nam, to świadczy o tym, że nie mamy szacunku do ludzi i że są oni nieodpowiedzialni.

  Przepisy aktualnie nie są złe – poza uznaniowością na broń do ochrony osobistej i co do liczby egzemplarzy broni na pozwolenie sportowe, nie jest tak źle.

 9. @ZdzisiekNowy
  31 lipca o godz. 11:53
  „… Jeśli obywatel jest pełnoletni, zdrowy na umyśle, niekarany i ma dobrą opinię powinien dostać pozwolenie i tyle.”

  O ile wiem, to takie przepisy obowiazuja w USA. A wynik? Zdecydowanie wiecej zabitych przy wypadkach z bronia niz przez terrorystow.

  Znam jeszcze stary kawal o bezzensie samozbrojenia sie. 3-latek dorwal sie do revolweru babci i niechcacy ja zabil. No, ale jezeli babcia mialaby drugi revolwer, to by sie mogla obronic 😉

 10. @ZdziśkuNowy – NIE POWINNO być liberalizacji pozwoleń na broń i kusze . Twoja argumentacja jest ułomna i demagogicznie wolnościowa . Świadczy też o braku wiedzy .
  Jako prawie 60 latek przeżyłem PRL z pełnym poczuciem bezpieczeństwa . A lubiłem wieczorne peregrynacje jako nastolatek .
  Teraz bym nie przeżył .
  Szaleństwo takich pomysłów dających złudne poczucie bezpieczeństwa i przedłużenia fiuta ( mieć giwerę ! ) zwalczają policjanci .
  Poglądy liberalizacyjne wypływają właśnie z prawacko / samczych kompleksów i ….braku wiedzy !!!
  Poczytaj statystyki z USA (a w Polsce jest jeszcze gorzej z przestrzeganiem prawa ) – ilu ludzi w tym DZIECI ginie niewinnie !
  Pomijam chore zwidy prawaków – jak Pięta aby robić drużyny strzeleckie , ale gorsze jest powoływanie się na tzw. możliwość obrony przed napastnikiem . Bo już nawet nie chodzi o tzw. broń domową – bez prawa wynoszenia . Idzie się dalej !
  Powtarzam – ilość tzw. „obron” bronią własną jest znikoma . To chore ZWIDY ! Bo bandyta ZAWSZE cię upoluje . Natomiast ilość zabitych w zwykłych awanturach , które kiedyś były bijatykami a teraz strzelaninami i wypadków z bronią DZIECI bawiących się bronią rodziców wręcz POWALA !
  Poseł Pięta jest zresztą mało groźny . Gorszy jest pomysł ustawy Kukiza . Jeśli przejdzie , będziemy poruszać się jak na Dzikim Zachodzie po opanowaniu miasta przez bandę rewolwerowców .
  A policja do awantury pod wiejską dyskoteką będzie jeździć wozami pancernymi !!!

 11. W Polsce powinien być dostęp do broni dla ludzi normalnych na umyśle i z czystym sumieniem udokumentowanym w czystej kartotece sądu po reformie . Każda forma samoobrony jest dobra .

 12. Proszę zobaczyć jak zakłamana jest argumentacja Kukiza i podobnych prawaków . Lata temu modne były gazowce . Sam miałem ! Typowa broń obronna . Choć można poważnie nią uszkodzić strzelając np. w twarz . Teraz to już tylko kałach lub uzi nas „obroni” . Ponure czasy !

 13. ZdziśkuNowy – wyobrażam sobie natomiast gówniarzy strzelających z kuszy „dla jaj ” do zwierząt i ludzi . Już teraz robią to z wiatrówek.
  To cicha broń , więc dyskretna !

 14. My na Slasku tak sie nie bawilismy.

 15. Dobrze, ze w Polsce nie jest tak latwo jak w USA o pozwolenie na bron. Inaczej takie swiry nie potrzebowalyby zadnych klubow i formacji, zeby postrzelac, tylko budowaly zupelnie legalnie prywatne arsenaly i terroryzowaly okolice.

css.php